Langer Radstand 2 Schiebetu00fcren Holzboden AHK 2500kg Klima Navi Tempomat Frisch ab Service und MFK
| Body style | Minibus |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'418 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3vf693 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 6 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 155'600 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.7 |
| CO2 emissions | 228 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 59'596 |
| Price | CHF 22'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.