der Peugeot e-Partner 50kWh Facelift, zum Unschlagbaren Preis NAVI*DAB*Schaltwippen zur Rekuperation am Lenkrad*sofort Lieferbar
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Kerb weight | 1'749 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Warranty | 24 Monate 8 Jahre / 160000km auf die Batterie 24 Monate Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Electric range | 346 km |
| Battery capacity | 50.0 kWh |
| Price | CHF 19'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.