SUV-Coupe mit 300PS und 4x4 Verfügbar ab Aug. 2026 Fahrzeugpreis inkl. 3000.- Leasingbonus. ( Barkaufpreis 54800.-)
RRG Suisse SA Glattbrugg - Neuwagen
Thurgauerstrasse 103
Glattbrugg / ZH
Tel: 0840 774 774
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1RH250 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'500 km |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 111 km |
| Battery capacity | 22.0 kWh |
| New price | CHF 58'000 |
| Price | CHF 51'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.