Top-Servicegepflegter 1. Hand Wagen 1A-Zustand Zahnriemen frisch ersetzt, Bremsen vo.+hi. neu Sehr gute Winterbereifung Kleiner, praktischer Lieferwagen
Auto Fankhauser AG
Gurnigelstrasse 8
Blumenstein / BE
Tel: 033 511 06 33
Tel: 079 656 52 08
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'917 kg |
| Kerb weight | 1'390 kg |
| Trailer load braked | 1'050 kg |
| Type approval number | 3RB643 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 95'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 78 kW / 106 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 9.7 / 6.5 / 7.7 |
| CO2 emissions | 180 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 21'384 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.