*Frisch ab MFK*Frisch ab Service*Hebebühne*
Hess Automobile Alpnach AG
Industriestrasse 16
Alpnach Dorf / OW
Tel: 041 670 29 29
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3RC688 |
| Car-Nr. | 1044 |
| Cubic capacity | 2'299 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 45'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9 / 7.2 / 7.9 |
| CO2 emissions | 207 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 44'965 |
| Price | CHF 20'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.