AB MFK , Service , 24 Monate Garantie
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'960 kg |
| Kerb weight | 1'926 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3rc587 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 77'905 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 89 kW / 120 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.8 / 5.8 / 6.5 |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 31'448 |
| Price | CHF 13'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.