Skoda Suisse/ Kessy/ Caméra/ Line Assist/ ACC/ Side Assist/ Cockpit Virtuel Plus
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'416 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | 229D20098099 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate Garantie véhicule neuf de 60 mois à compter de la 1ère immatriculation |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 3'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 126 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 43'970 |
| Price | CHF 31'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.