Skoda Suisse/ Kessy/ Caméra/ Line + Side Assist/ Park Assist /ACC/ Matrix/ Démo
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'910 kg |
| Kerb weight | 1'591 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 229D20098096 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate Garantie véhicule neuf de 60 mois à compter de la 1ère immatriculation |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 2'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 115 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 52'300 |
| Price | CHF 39'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.