CH Fahrzeug * Services Porsche * Roues Directrices * Toit Pano * Son BOSE * ACC Adapt. * Volant Sport Chauffant * Sièges Electrique 18 Positions
Plaine Automobiles Sousa Bessa
Route de la Plaine 20
Denges / VD
Tel: 021 518 11 61
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'615 kg |
| Kerb weight | 2'360 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1PF697 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 111'990 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 338 kW / 460 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.6 / 8.2 / 12.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 288 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 64'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.