Sitzheizung vorne, LED Innenlichtpaket, Audi Sound System, Bluetooth-Schnittstelle, ...
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'580 kg |
| Kerb weight | 1'135 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | AA35 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 1 Jahre / 20ยด000 Km im Kaufpreis inbegriffen |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 115'300 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5 / 3.7 / 4.2 |
| CO2 emissions | 97 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 26'800 |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.