SCHu00d6NER RS6 C5 MIT WENIG KM / KW-GEWINDEFAHRWERK / WUNDERSCHu00d6NE FARBKOMBINATION / EL. SCHIEBEDACH MIT SOLAR
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'420 kg |
| Kerb weight | 1'985 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1QA105 |
| Cubic capacity | 4'172 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 48'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 21.8 / 10.4 / 14.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 348 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 137'840 |
| Price | CHF 44'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.