Model 2014, Automat, Turbo Diesel, Ledersitze, integrierten Kindersitze, Assist Paket, ...... Ab MFK service,
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 842
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1mf187 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 371'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4 / 4.5 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 107 g/km |
| Euro norm | euro-6 |
| New price | CHF 72'245 |
| Price | CHF 8'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.