Model 2013, Klimaautomatik, Panoramadach, 2 Schiebetür, Anhängerkupplung, LED, Tempomat, 8 fach bereit, Parksensor..... Zylinderkopfdichtung muss ersetzt werden
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'480 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1ce574 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 220'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7 / 5.2 / 6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 27'190 |
| Price | CHF 1'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.