Model 2016, erster Hand, Neu Automat Getriebe, 7 Plätze, Panoramadach, Multifonktionlenkrad, Tempomat, 2 Schiebetür, Klimaautomatik, Sitzheizung, Anhängerkupplung, Alufelgen, service gepflegt.
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'270 kg |
| Kerb weight | 1'636 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1fj791 |
| Cubic capacity | 1'596 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 251'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.1 / 5.2 / 6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 144 g/km |
| Euro norm | euro-6 |
| New price | CHF 38'890 |
| Price | CHF 5'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.