Expertisé le 01.02.2023 / équipé d'une lame à neige / Vendu dans l'état ou pour export / La voiture roule et démarre
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'517 kg |
| Kerb weight | 2'161 kg |
| Trailer load braked | 2'688 kg |
| Type approval number | 1JA829 |
| Cubic capacity | 2'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 167'050 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 105 kW / 143 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.7 / 7.5 / 9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 250 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Price | CHF 7'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.