*** Klein - Clever - Sparsam - dein perfekter City-Boost ***
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'690 kg |
| Kerb weight | 1'176 kg |
| Type approval number | 1FL613 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 59'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 20'100 |
| Price | CHF 13'970 |
Note: actual equipment may differ from that listed.