***Neuwertiger Familienkombi***Traumausstattung***Burmester***Vollleder***19'' AMG Räder***
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 2'013 kg |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 36'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.3 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 139 g/km |
| New price | CHF 81'065 |
| Price | CHF 54'970 |
Note: actual equipment may differ from that listed.