Neuer Automat neus Differenzial Verteilergetriebe Neue Antriebswellen (Neuteile) 12.2023
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'778 kg |
| Type approval number | 1FJ614 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 173'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 / 5.4 / 6.2 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Price | CHF 16'470 |
Note: actual equipment may differ from that listed.