Ab MFK / 12 Monate Garantie / 8-fach bereift / Leder / Rückfahrkamera / Luftfederung / Navigation / PDC / Service gepflegt
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'910 kg |
| Kerb weight | 2'315 kg |
| Type approval number | 1PF467 |
| Car-Nr. | U-0000000405-378364 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 141'723 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 375 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.7 / 8.2 |
| CO2 emissions | 193 g/km |
| New price | CHF 148'790 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.