TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / 8-FACH / TEMPOMAT / KLIMA
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'550 kg |
| Kerb weight | 1'055 kg |
| Trailer load braked | 500 kg |
| Type approval number | 1OD772 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG + CHF 500.- AUFPREIS |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 100'090 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2021 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 132 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 10'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.