Frisch ab Mfk
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.1991 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'058 kg |
| Kerb weight | 1'520 kg |
| Trailer load braked | 1'520 kg |
| Type approval number | 1P4032 |
| Cubic capacity | 3'134 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 74'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 102 kW / 140 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 41'900 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.