Neuwagen mit Tageszulassung, fortlaufende Werksgarantie gemu00e4ss Hersteller, Klimaautomat, Tempomat, Ru00fcckfahrkamera, Sitzheizung, LED-Scheinwerfer, Apple Carplay, DAB+ etc.
Jürg Pfenninger Automobile Bruno Jenny Automobile
Würenloserstrasse 4
Otelfingen / ZH
Tel: 044 840 06 72
| Body style | Minibus |
| First registration date | 11.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'275 kg |
| Kerb weight | 2'649 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Werksgarantie gemäss Hersteller |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 218 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Electric range | 318 km |
| Battery capacity | 65.0 kWh |
| New price | CHF 66'000 |
| Price | CHF 29'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.