Leasingrate ab CHF 529.- inkl. MwSt.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'185 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 112571 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 85'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.8 / 6.4 / 8 |
| CO2 emissions | 183 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 77'300 |
| Price | CHF 41'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.