Immer die besten Volvo Neuwagen Preise, egal ob ab Lager oder auf Bestellung
Global Car Trading AG
Chaltenbodenstrasse 16
Schindellegi-Feusisberg / SZ
Tel: 044 546 48 95
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'950 kg |
| Kerb weight | 2'402 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | LA92Z |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate 24 Volvo Werksgarantie |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Electric range | 63 km |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| Price | CHF 89'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.