***Top Fahrzeug, Ab MFK, Ab Service, 12 Monate Garantie, 8-fach mit Felgen, Leasing/Finanzierung mu00f6glich***
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'000 kg |
| Kerb weight | 2'647 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 1LC837 |
| Car-Nr. | 008227 |
| Cubic capacity | 4'999 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 85'858 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 423 kW / 575 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Fuel consumption | 15 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 339 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 206'940 |
| Price | CHF 79'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.