Auto Götte AG
Christoph Merian-Ring 3
Reinach / BL
Tel: 061 516 91 86
Tel: 079 645 14 88
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'925 kg |
| Kerb weight | 1'520 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1fm504 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 64'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2023 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 41'000 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.