**Frisch ab MFK**Service gepflegt**
| Body style | Pickup |
| First registration date | 10.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'010 kg |
| Kerb weight | 1'805 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 3ME721 |
| Cubic capacity | 2'500 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 136'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 105 kW / 143 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 10.9 / 7.8 / 8.9 |
| CO2 emissions | 244 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 29'950 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.