+ FRISCH AB MFK + FRISCH AB SERVICE + 8-FACH + GUTER ZUSTAND + KLIMA + RÜCKFAHRSENSOREN + SITZHEIZUNG +
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'005 kg |
| Kerb weight | 1'480 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 78'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.2 |
| CO2 emissions | 145 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 50'200 |
| Price | CHF 15'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.