Bru00fccke mit Raptor Lack ausgespritzt und ein Verdeck wurde bereits montiert
| Body style | Pickup |
| First registration date | 12.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Kerb weight | 2'890 kg |
| Trailer load braked | 3'490 kg |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 5 Sterne Garantie möglich |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 337 kW / 458 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 427 km |
| Battery capacity | 98.0 kWh |
| Price | CHF 76'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.