Leasingzins ab 0.9 (siehe Fahrzeugbeschreibung)
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'875 kg |
| Kerb weight | 2'285 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 360 kW / 313 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 81 km |
| Battery capacity | 19.0 kWh |
| Price | CHF 99'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.