Attraktive Leasingkonditionen auf Lagerfahrzeuge bei Übernahme bis 30.6.2026
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'740 kg |
| Kerb weight | 2'205 kg |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 442 kW / 601 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 457 km |
| Battery capacity | 81.2 kWh |
| New price | CHF 151'930 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.