Leasingzins ab 0.9 (siehe Fahrzeugbeschreibung)
| Body style | convertible |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'375 kg |
| Kerb weight | 1'965 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 275 kW / 374 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 111'970 |
| Price | CHF 89'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.