Attraktive Leasingkonditionen auf Lagerfahrzeuge bei Übernahme bis 30.6.2026
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'145 kg |
| Kerb weight | 2'580 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 15'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 400 kW / 544 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 563 km |
| Battery capacity | 109.1 kWh |
| New price | CHF 148'960 |
| Price | CHF 97'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.