IMPORTANT: VISITE SUR RENDEZ-VOUS, Fu00fcr Besichtigung und Probefahrten bitte telefonische Anmeldung.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'240 kg |
| Kerb weight | 985 kg |
| Type approval number | 1pb673 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 85'200 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 60 kW / 82 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Fuel consumption | 5.4 / 3.7 / 4.3 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 17'950 |
| Price | CHF 5'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.