Schu00f6ner Toyota Hilux / Frisch ab Service und MFK / AHK 3250KG / CH-Fahrzeug / Leasing ab 422.-
| Body style | Pickup |
| First registration date | 01.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'690 kg |
| Kerb weight | 2'020 kg |
| Trailer load braked | 2'800 kg |
| Type approval number | 3TA524 |
| Cubic capacity | 2'494 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie auf Motor, Turbo und Getriebe über externe Versicherung. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 110'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 106 kW / 144 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.7 / 6.5 / 7.3 |
| CO2 emissions | 193 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 31'400 |
| Price | CHF 27'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.