Fahrassistenz-Paket / Smartphone-Intergration / Head-up-Display / AHK etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Thun | Merbag
Gwattstrasse 18
Thun / BE
Tel: 033 516 45 80
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'290 kg |
| Kerb weight | 2'920 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 079944676010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 33'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 235 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 99 km |
| New price | CHF 118'679 |
| Price | CHF 64'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.