NEUPREIS: CHF 66954 / PREISVORTEIL: CHF 13054.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'070 kg |
| Kerb weight | 1'743 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 333148598000 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 66'954 |
| Price | CHF 53'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.