NEUPREIS: CHF 132968.- / PREISVORTEIL: CHF 14668.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Coupe |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'420 kg |
| Kerb weight | 2'150 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 245736993000 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 330 kW / 449 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 132'968 |
| Price | CHF 118'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.