NEUPREIS: CHF 84075.- / PREISVORTEIL: CHF 17472.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'975 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Car-Nr. | 333148589000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 84'075 |
| Price | CHF 67'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.