NEUPREIS CHF 87'698.- - WIR FREUEN UNS AUF IHREN BESUCH
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'730 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 333156575010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km MSI-Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 49'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 87'698 |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.