PRIX NEUF: CHF 68944.- / AVANTAGE DE PRIX: CHF 13144.-
Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'040 kg |
| Kerb weight | 1'697 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 346107024000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie de fabricant, 36 Mois, ou max. 100'000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 55'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.