Laber-Prämie Gewichtsvariante 3000 Kg / CarPlay / Sitzheizung / Anhängerkupplung / Holzfussboden
Mercedes-Benz Automobil AG, Neuendorf | Merbag
Industriestrasse 23
Neuendorf / SO
Tel: 062 516 86 37
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'943 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 031437606000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 75 kW / 102 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 50'212 |
| Price | CHF 41'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.