AMG Premium Plus-Paket, Anhängevorritung, Dash-Cam, etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'210 kg |
| Kerb weight | 2'830 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 003166703010 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie: MSI 3 Jahre oder 100'000 Km / Kostenloser Service 10 Jahre oder |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 28'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 252 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 83 km |
| New price | CHF 130'534 |
| Price | CHF 82'520 |
Note: actual equipment may differ from that listed.