Mercedes-Benz Automobil AG, Aarburg | Merbag
Oltnerstrasse 85
Aarburg / AG
Tel: 062 516 79 90
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'711 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 313306541000 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Mercedes Benz Swiss Integral |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 72'012 |
| Price | CHF 58'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.