NEUPREIS: CHF 73'799.- / PREISVORTEIL: CHF 14'099.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'711 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 003166528000 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie: MSI 3 Jahre oder 100'000 Km / Kostenloser Service 10 Jahre oder |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 73'799 |
| Price | CHF 59'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.