Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Van |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'125 kg |
| Car-Nr. | 233474424010 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 19'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 302 km |
| Battery capacity | 90.0 kWh |
| New price | CHF 90'000 |
| Price | CHF 54'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.