Votre Concessionnaire Renault, Dacia et Multimarques à Yverdon-les-Bains
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'925 kg |
| Kerb weight | 1'551 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1RH254 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 69 kW / 94 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | d |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Battery capacity | 1.4 kWh |
| New price | CHF 38'900 |
| Price | CHF 33'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.