Service Gepflegt / klimaanlage / Leder / Tempomat / Navi / Gepfkegtes Fahrzeug
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'585 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 318'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.1 / 4.7 |
| CO2 emissions | 123 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 50'860 |
| Price | CHF 5'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.