Zylinderkopfdichtung defekt
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'515 kg |
| Kerb weight | 1'140 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1MN432 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 177'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 6.9 / 4.5 / 5.4 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 129 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 25'900 |
| Price | CHF 800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.