Carico utile 1400 kg
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 1'710 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Type approval number | 3cc305 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 89'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| CO2 emissions | 173 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 37'835 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.